דלג לתוכן
אתר זה לא תומך בגרסאות ישנות של אינטרנט אקספלורר
מומלץ להשתמש בדפדפן גוגל כרום או פיירפוקס מוזילה
(או באינטרנט אקספלורר / edge עדכני)

5 מיתוסים על מדיטציה

יש הרבה מיתוסים על מדיטציה, ובמאמר הזה נפריך חמש מהתפיסות השגויות, הגדולות ביותר.

1. מדיטציה היא דבר קשה

מדיטציה הפכה כעת לכלי פופולרי ומוכר לבריאות גופנית ונפשית, כדרך להבין את עצמנו ולהפחית מתח.

עם זאת, ישנן דרכים שונות לעשות מדיטציה ולעיתים כמות הידע הקיים, לצד השיטות השונות לגשת אליו, יכולה להיות מרתיעה.

אם אנחנו שומעים שאנחנו אמורים לשבת ישר, להתמקד בנשימה או בנקודה בחדר, להתעלם מהפרעות בעולם החיצון, להרחיק מחשבות וללכת פנימה – זה נשמע לא קל בכלל, ובצדק יכול להיות קצת מרתיע.

כאשר לומדים מדיטציה טרנסנדנטלית, אנו יכולים לסלק את כל הלחצים הללו.

אתם יכולים לשבת במצב נוח, אתם לא צריכים להתרכז, אתם יכולים לתת למחשבות לחלוף ולהגיע באמת למצב של רגיעה עמוקה.

2. מדיטציה תפתור את כל הבעיות שלי

מאמרים רבים טוענים שמדיטציה תפתור את כל הבעיות שלך. זה אולי נכון, אבל חשוב לזכור שאנחנו שונים אחד מהשני.

במדיטציה טרנסנדנטלית אנו למדים שכאשר הגוף שלנו חווה מנוחה עמוקה, הוא ייתן לנו את מה שאנו צריכים, כגון: אם אתה צריך לישון, אתה תירדם. אם אתה צריך לבכות, אתה עלול לבכות.

הוכח כי מדיטציה טרנסנדנטלית מביאה איתה יתרונות פסיכולוגיים ופיזיולוגיים רבים, אך עבור מחלות נפשיות כה עמוקות כמו פוסט-טראומה, דיכאון או חרדה כרונית, הריפוי הוא תהליך הדרגתי ויש לראות את המדיטציה הטרנסנדנטלית כתוספת חשובה לכל טיפול שנקבע על ידי הרופאים.

מדיטציה טרנסנדנטלית עוזרת לך להגיע למצב של רגיעה עמוקה שמרגילה את הנפש והגוף שלך לתפקד מבסיס רגוע יותר.

בטווח הארוך, זה עוזר לנו לראות מצבים בפרספקטיבה רחבה יותר ויש לנו פחות סיכוי להגיב במהירות לנסיבות מבלי לחשוב. תכונות אלו יכולות לסייע במניעת חרדה, הקלה על דיכאון ופוסט-טראומה מכיוון שהן עוזרות להכניס אותנו למרחב שליו יותר.

3. אם אני לא יכול להשקיט את את המחשבות, אני מתרגל מדיטציה גרוע

אם חשבתם כך, אתם לא לבד. המגוון הרחב של טכניקות מדיטציה בשוק, מעביר מסרים מבלבלים לגבי איך להשקיט את התודעה. מכיוון שאנו יצורים שיפוטיים באופן טבעי, אנו יכולים לראות או לשמוע על מתרגל מדיטציה מאסטר, ולהניח שבגלל שאנחנו לא מסוגלים לשבת בשקט, במשך עשרים דקות או לא מצליחים להשתיק את המחשבות בתוך ראשינו, איננו עושים נכו את המדיטציה ולעולם לא נוכל לעשות זאת!

חשוב לזכור שמדיטציה היא תרגול. בדיוק כמו ללכת לחדר כושר, אנחנו לא יכולים לצפות לרוץ עשרה קילומטרים על ההליכון בפעם הראשונה שאנחנו נכנסים.

עם הזמן, מדיטציה של עשרים דקות פעמיים ביום תהפוך ליותר ויותר טבעית והכי חשוב לקחת את זה בקלות.

כל יום הוא שונה מקודמו. ייתכנו ימים שבהם נצטרך לשחרר יותר מתח. לעשות מדיטציה טרנסנדנטלית, זה לאפשר לעצמך להיות ברגע הזה ולסמוך על כך שהגוף שלך יודע מה הכי טוב בשבילך.

4. אין לי זמן לעשות מדיטציה

'אין לי מספיק זמן ביום שלי' היא הערה פופולרית בעולם העסוק של היום. אנשים עובדים עד שהם הולכים לישון; אנחנו לא לוקחים מספיק הפסקות. אבל אם נחשוב באמת על היום שלנו, נמצא זמנים ריקים.

הדבר המעניין במדיטציה הטרנסנדנטלית הוא שעל ידי תרגול יומיומי, אנו חווים יותר יעילות בפעולה. אם אנחנו עייפים או לחוצים, כל המשימות שאנו מתכוונים לעשות רק נעשות למחצה או לא מבוצעות כמו שצריך, כי אנחנו מותשים מעבודת יתר.

"הרגשתי יותר ויותר אושר בעשיית דברים, נראה היה שרעיונות זורמים יותר בחופשיות." – דיוויד לינץ'

יש מרחב אינסופי של יצירתיות שאנו יכולים להתחבר אליו על ידי יציאה מהלחץ שאנחנו מכניסים את עצמנו אליו. זה בתורו, יוצר סביבה ממוקדת יותר לעבוד, לבלות עם המשפחה או להיות נוכחים בכל משימה שאנחנו רוצים להשלים.

תמיד יש זמן ביום למדיטציה, למשל; בנסיעה, לפני העבודה, בהפסקת צהרים, כאשר ארוחת הערב בתנור. במקרים קיצוניים, לעשות קצת מדיטציה עדיף מלא לעשות מדיטציה כלל.

מכיוון שמדיטציה טרנסנדנטלית נותנת לנו יותר זמן ביום, לומר שאין לנו מספיק זמן לעשות מדיטציה זה כמו לומר שאין לנו מספיק זמן למלא טופס הנחה במס, כדי לקבל כסף נוסף. כפי שכולנו יודעים, לוקח זמן לשלב הרגל חדש, אבל ברגע שתמצאו מקום למדיטציה בשגרה שלכם, זה ירגיש שיש לכם יותר זמן!

 

5 מיתוסים על מדיטציה | מדיטציה טרנסנדנטלית5. הצלחה במדיטציה מבוססת על השקט שבנפשי

במדיטציה טרנסנדנטלית, מדיטציה מוצלחת היא עצם הגישה לתרגול שלך, ודרך שימוש נכון במנטרה, כניסה למצב של רגיעה.

יש ימים שהמוח יהיה עסוק יותר מאחרים. במהלך המדיטציה אנחנו לא מתאמצים או מכריחים את המוח להיות דומם, אנחנו מאפשרים לכל מה שעולה, לצוף.

כאשר אנו עושים מדיטציה נכון, הגוף מתאזן ולכן נותן לנו את מה שאנו צריכים. אם זה מתבטא בכך שהמוח עסוק, נוכל לנקוט בגישה של שוויון נפש כלפי מחשבות ופטפוט פנימי במהלך המדיטציה.

שוב, עם התרגול, המדיטציה תהפוך לקלה יותר והפנייה פנימה תעשה לטבעית יותר, כשמגיעים להרפיה עמוקה, משחררים מתח ללא שיפוט.

 

לחצו כאן להרשמה

 

2 תגובות על “5 מיתוסים על מדיטציה”

  1. ליאת הגיב:

    אני מודטת כבר המון המון שנים. פעמיים ביום וזה כבר חלק בלתי נפרד מחיי. המדיטציה באמת עוזרת באופן שקשה להגיד אותו במילים כי בכל פעם זו חוויה אחרת.
    אבל בטווח הארוך רואים שיפור משמעותי. למדתי עוד כשהמרכז בחיפה היה ברחוב פבזנר, ולא הרבה אנשים הכירו.

  2. ליאת הגיב:

    אני מאוד ממליצה.
    מודטת כבר המון שנים ואוהבת כל רגע

כתבו לנו מה דעתכם

כתובת האימייל לא תפורסם באתר.

ניתן להשתמש בתגיות HTML ובתכונות אלה: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>