דלג לתוכן
אתר זה לא תומך בגרסאות ישנות של אינטרנט אקספלורר
מומלץ להשתמש בדפדפן גוגל כרום או פיירפוקס מוזילה
(או באינטרנט אקספלורר / edge עדכני)

מדיטציה למנוחה והרפיה – קייטי פרי: "המדיטציה הטרנסנדנטלית שינתה את חיי".

מדיטציה טרנסדנטלית היא הכלי הקבוע של קייטי פרי, למנוחה והרפיה, מאז שלמדה מדיטציה טרנסנדנטלית (מ"ט) בשנת 2011.

"אני מתחילה את היום עם מדיטציה טרנסנדנטלית. זה מכניס אותי למצב הרוח הכי טוב. אני מתעוררת ופשוט מתיישבת במיטה למשך 20 דקות. זו הפעם היחידה שהמוח שלי מקבל מנוחה מוחלטת", תיארה הזמרת המפורסמת את שגרת הבוקר המצילה את שפיותה.

המחויבות של קייטי פרי לטכניקת מדיטציה שקל ללמוד ולתרגל מבוססת על היתרונות המוחשיים שהיא מביאה:

"זה שינה את חיי, זה שינה את איך שאני חושבת על דברים. אני עושה מדיטציה לפני שאני כותבת שיר, לפני שאני מופיעה. אני מרגישה את המוח שלי נפתח ואני מרגישה הכי חדה".

מדיטציה למנוחה והרפיה - קייטי פרי: "המדיטציה הטרנסנדנטלית שינתה את חיי". | מדיטציה טרנסנדנטלית

הנוסחה של קייטי פרי למנוחה ויצירתיות

האנרגיה המבעבעת והיצירתיות של קייטי פרי היו גם ברכה וגם קללה. מצד אחד, היכולת שלה להפתיע ולרומם את הקהל השאירה אותה בשיא המשחק שלה כבר כמעט עשור.

השבחים שלה, רבים מכדי להזכיר את כולם, כוללים את היותה האישה הראשונה בתולדות מצעד הפזמונים בארה"ב שיש לה חמישה סינגלים מאלבום אחד שהגיעו למקום הראשון, מה שמעמיד את הצלחתה בקנה אחד עם זו של "מלך הפופ" מייקל ג'קסון. היא גם אחת הנשים עם הכי הרבה עוקבים ברשתות החברתיות ברחבי העולם.

מצד שני, להיות קייטי פרי ולשמור על רכבת ההרים המדהימה של חייה יכול להיות מעייף להפליא.

"עבור אנשים שהם כל כך יצירתיים ויש להם סוג כזה של ברז יצירתי שאף פעם לא נסגר – זה רק ממשיך וממשיך – זה יכול להיות קצת מתיש", אמר אחד מכוכבי הפופ הגדולים בעולם למגזין הרולינג סטון ב-2014.

"ואת יודעת, עם האחריות המתמדת שיש 127 אנשים במסע הופעות, ותמיד להיות המוקד להתייעצות לכל דבר, תת המודע שלי הולך גם כשאני ישנה. אני חולמת על כל מה שאני יוצרת אחר כך, או מערכות יחסים, או בלה, בלה, בלה.

אז אני אף פעם לא באמת בחוץ. ומדיטציה היא למעשה הפעם היחידה שבה אני זוכה להתאפס באמת", הסבירה הזמרת מדוע המדיטציה הטרנסנדנטלית כל כך חיונית עבורה.

דיוויד לינץ' אמר פעם: "רעיונות זורמים דרך צינור. המתח מועך את הצינור הזה."

קייטי פרי מסכימה בלב שלם עם האמירה הזו. כשנשאלה על ידי מגזין W היכן ומתי מגיעים אליה רגעי ה"אאוריקה" היצירתיים, הגיבה כוכבת הפופ:

"אני מקבלת אותם בשלוש דרכים שונות. מתוך מדיטציה טרנסנדנטלית, שבה אני נחה ומתניעה מחדש את המוח שלי. או במהלך עיסוי. או במקלחת."

"כשאני עושה את זה, אני ממש יכולה להרגיש את הנתיבים העצביים במוחי נפתחים. זה כמעט כמו שנוצרת הילה סביב הראש שלי ודברים פשוט מתחילים לרטוט שוב", תיארה הזמרת גם את השפעת התרגול על מוחה בראיון למגזין ELLE.

 

איך לא להיות חברה דביקה

מדיטציה טרנסנדנטלית מאפשרת לקייטי פרי להיות מקסימליסטית לא רק בעבודתה אלא גם ביחסים אישיים.

"החברים שלי יעידו על כך שאני תמיד מנסה לעשות הכי הרבה, בגלל זה לעתים קרובות אני מאחרת קצת, כי אני תמיד עושה הכי הרבה. אני אוהבת לחיות את החיים המלאים ביותר", קייטי פרי תיארה איך זה להיות עצמה: נמשכת לכל הכיוונים בבת אחת.

"אבל החברים שלי יראו שאני רוצה גם להיות איתם ואני גם רוצה לעבוד וכל זה, ולפעמים נגמרת לי האנרגיה ואני יכולה להפוך לדביקה".

כשזה קורה, היא יודעת בדיוק מה לעשות:

"אני רק אגיד: אתם יכולים לתת לי 20 דקות? אני פשוט אלך לשם ואעשה מדיטציה. זה משנה את מצב הרוח שלי. זה מזיז את כל מצב הרוח שלי. אני מוצאת שוב את השמחה הפנימית הזו, ואני לא דביקה, לא שיפוטית. והם ראו את זה קורה בזמן אמת, ולכן אני חושבת שמדיטציה היא כל כך מלאת עוצמה", פרי הסבירה לאריאנה האפינגטון בפודקאסט של Thrive Global.

להעביר הלאה את המתנה לכל החיים שהתקבלה מאהבה קודמת, החברים של קייטי פרי הם לא האנשים היחידים שקוצרים את היתרונות מההתלהבות שלה למדיטציה טרנסנדנטלית.

המגה-כוכבת גם הקדישה בנדיבות זמן ומשאבים כדי להבטיח שגם אלה שהם פחות בני מזל יוכלו ללמוד מדיטציה טרנסנדנטלית. במהלך יום ההולדת שלה בשנת 2012, היא ביקשה מהמעריצים שלה לא להביא מתנות, אלא לתרום לקרן דיוויד לינץ' (DLF) כדי ללמד את המדיטציה הטרנסנדנטלית לנזקקים ביותר, כמו ילדי שכונות עוני, נפגעי אלימות במשפחה וחסרי בית. היא גם תמכה בקרן של דיוויד לינץ' על ידי הופעה בקונצרט ההתרמה של הקרן, ומכירה פומבית באתר Charitybuzz של כרטיסים של מפגש-וברכה איתה.

לאחרונה, במהלך Witness World Wide, השידור החי שלה בן 96 שעות, קייטי פרי העלתה את המודעות להפרעת פוסט-טראומה בקרב חיילים משוחררים וכיצד מדיטציה טרנסנדנטלית יכולה לעזור לחיילים משוחררים להחלים ממנה.

באוקטובר 2014, פרי הציעה לכל חברי הצוות במסע ההופעות שלה "מסע פריזמטי" את האפשרות  ללמוד את הטכניקה.

"זו המתנה שאני אוהבת להעניק. זו אחת המתנות שלעולם לא נעלמת", הסבירה בקונצרט ההתרמה של קרן דיוויד לינץ'.

 

קייטי פרי למדה מדיטציה טרנסנדנטלית (מ"ט) בהשראת בעלה לשעבר, ראסל בראנד.

"מדיטציה טרנסנדנטלית שינתה את חיי", אמרה ל"גרדיאן". "למדתי אותה לפני חמש שנים בהודו במהלך החתונה שלי [עם בראנד], וזה היה דבר מדהים שקיבלתי מאותה תקופה. יש אנשים שמתעצבנים מאוד לגבי ההקשר הרוחני של דברים, אבל מ"ט היא מאוד רפואית ומדעית."

אחת הסיבות לכך שקייטי פרי מדברת על מדיטציה טרנסנדנטלית לעתים קרובות כל כך היא ההבנה שלה שכאשר חיים בתקופה של התמכרות דיגיטלית מתפשטת, אנשים זקוקים לשקט נפשי יותר מתמיד.

"זו הצורה החדשה של סוכר", אמרה לגרדיאן כשהיא מצביעה על הטלפון הנייד שלה.

"זה הדופמין החדש, הממריץ החדש, ולכולם יש 20 דקות… כשאני עושה את המדיטציה, אני יכולה להרגיש שקורי העכביש מוסרים ואני מרגישה את ההילה הזו. אני חושב שמ"ט היא דרך יפה למצוא שקט אמיתי. אתם צריכים לעשות את זה", היא מסכמת.

 

לחצו כאן להרשמה

 

כתבו לנו מה דעתכם

כתובת האימייל לא תפורסם באתר.

ניתן להשתמש בתגיות HTML ובתכונות אלה: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>